W związku z uchwaleniem ustawy z dnia 23 października 2013 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2013 r. poz. 1446), zmianie uległy przepisy dotyczące między innymi wydawania kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawadzkiem ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze referent (0,5 etatu) Ogłoszenie o naborze - referent.pdf Załącznik Nr 1 - kwestionariusz osobowy osoby ubiegającej się o pracę.pdf KARTA DUŻEJ RODZINY Zgodnie z ustawą z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz. U. z 2021 poz. 1744 z późn. zm.) ustanowiono rządowy program dla rodzin wielodzietnych.
DLA KOGO KARTA? 1) dla rodzica lub rodziców - przez którego rozumie się także rodzica (rodziców) zastępczych lub osobę (osoby) prowadzącą rodzinny dom dziecka. 2) dla małżonka rodzica; 3) dla dziecka - przez które rozumie się także dziecko, nad którym rodzic sprawuje rodzinną pieczę zastępczą, oraz osobę, o której mowa w art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2022 r. poz. 447 z późn. zm.).
KTO JEST RODZINĄ WIELODZIETNĄ? Rodzina wielodzietna to taka rodzina, w której rodzic (rodzice) lub małżonek rodzica mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci: 1) w wieku do ukończenia 18. roku życia; 2) w wieku do ukończenia 25. roku życia - w przypadku gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej; 3) bez ograniczeń wiekowych - w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.
WAŻNE - Od 1 stycznia 2019 roku Karta Dużej Rodziny przysługuje wszystkim RODZICOM oraz MAŁŻONKOM RODZICÓW, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu conajmniej 3 dzieci.
KIEDY NABYWA SIĘ I TRACI UPRAWNIENIA DO KARTY?
Karta Dużej Rodziny jest dostępna w dwóch formach: tradycyjnej (tj. plastikowej) i elektronicznej (tj. na urządzeniach mobilnych). Składając wniosek o przyznanie Karty należy wskazać czy wnioskuje się o obie formy czy też rezygnuje się z formy tradycyjnej ( elektroniczna forma karty jest zawsze przyznawana). Posiadacz aktywnej Karty Dużej Rodziny może wyświetlić ją w aplikacji mObywatel mObywatel Aplikacja mObywatel umożliwia pobranie swojej Karty w wersji elektronicznej każdemu posiadaczowi Karty, który zaloguje się do tej aplikacji – w tym celu konieczne jest posiadanie numeru PESEL oraz dowodu osobistego, a w przypadku dzieci mLegitymacji. Rodzice i małżonkowie rodziców mogą wyświetlać Karty pozostałych członków rodziny. Osoby, które nie mają dostępu do aplikacji mObywatel (np. cudzoziemcy), mogą korzystać tylko z tradycyjnej Karty Dużej Rodziny. Prawo do korzystania z programu przysługuje niezależnie od dochodu.
Wydanie Karty Dużej Rodziny jest bezpłatne. Opłacie podlega jedynie wydanie duplikatu w przypadku zgubienia bądź kradzieży Karty tradycyjnej oraz domówienie tradycyjnej formy Karty w przypadku posiadania jedynie elektronicznej formy Karty.
Wydawanie duplikatu karty dla mieszkańców gminy Zawadzkie!!! Informacja dotyczy TYLKO mieszkańców gminy Zawadzkie. Wydanie duplikatu Karty podlega opłacie i od 1 marca 2024 r. wynosi 15 zł płatnej na konto: Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawadzkiem nr rachunku: 59 8909 0006 2000 0001 9565 0001 W tytule wpłaty prosimy podać imię i nazwisko, PESEL oraz rodzaj świadczenia np.: „Jan Kowalski 12345678901 Opłata za wydanie duplikatu KDR / Opłata za dodatkową tradycyjną kartę ” Wysokość opłaty za domówienie tradycyjnej formy Karty, gdy wnioskodawca posiada już Kartę elektroniczną, wynosi 10 zł.
Wnioski o przyznanie Karty Dużej Rodziny należy składać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zawadzkiem ul. Dębowa 11, pokój nr C. 9. w godzinach od 7 00 do 15 00. Pliki do pobrania:
Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zaprasza osoby niepełnosprawne do udziału w projekcie “Trener pracy moją szansą!”
Szczegóły pod adresem: http://www.ocwip.pl/projekty/zobacz/Trener-Pracy-moja-szansa-! |